
Veteranen bezoeken het nationaal militair museum
AlgemeenOp zaterdag 4 november brengen veertig veteranen uit de Lopikerwaard een bezoek aan het nationaal militaire museum in Soesterberg. Zij doen dit op uitnodiging van de Stichting Veteranen Lopikerwaard. Deze stichting organiseert om de maand activiteiten voor veteranen in de Lopikerwaard waarvoor ook geïnteresseerde niet-veteranen vaak welkom zijn. Het accent ligt daarbij op maatschappelijke waardering en respect voor de veteranen.
Op verzoek van de veteranen organiseert de Stichting Veteranen Lopikerwaard deze excursie. De Veteranen worden op Soesterberg welkom geheten en gaan gezamenlijk de lunch gebruiken. Na de lunch wordt er een rondleiding gehouden. De rondleiding geeft een duidelijk beeld van water zich in WO II heeft afgespeeld en hoe. Het belooft een interessante rondleiding te worden waar veel veteranen dingen zullen herkennen. De dag wordt afgesloten met een gezamenlijke borrel om nog even na te praten over belevenissen van de dag. Het bestuur meldt dat er veel belangstelling is voor deze excursie en dat er slechts nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar zijn. Veteranen die zich aangemeld hebben voor deelname aan de excursie kunnen gebruik maken van vervoer met een luxe touringcar, bij aanmelding krijgt men dan de opstapplaats en vertrektijd te horen. Er zijn opstapplaatsen in Woerden, Montfoort en IJsselstein. De kosten voor deze compleet verzorgde dag bedragen 10 euro per persoon voor veteranen en introducés. De prijs is inclusief busvervoer, lunch en borrel.
Op vertoon van de Veteranenpas of defensiepas hebben de veteranen gratis toegang tot het museum. Het bestuur roept de deelnemende veteranen op vooral hun Veteranepas niet moeten vergeten mee te nemen. Gezien de belangstelling en het nog beperkt aantal plaatsen adviseert het bestuur veteranen die nog deel willen nemen aan deze excursie zich snel aan te melden. Dat kan via info@veteranen-lopikerwaard.nl of telefonisch op 06 80080523













