Afbeelding

Een bewogen duivenweekend met verrassende uitslagen

Door: Ben Overbeek Algemeen

In het weekend van 8 en 9 juli stond het neusje van de zalm op het programma namelijk de ZLU-vlucht vanuit Barcelona, bijna 1.200 km. De duiven werden vrijdagmorgen om 07.00 uur losgelaten.

In de gehele afdeling deden er 963 duiven mee. Dit aantal geeft aan dat dit een vlucht is voor de doorbijters onder de duiven. Het was vrijdag en zaterdag warm tot zeer warm weer. Toch kwamen de duiven redelijk vlot naar huis. In onze vereniging behaalde Koos Verhey met zijn zoon een topprestatie. Zij klokten om 08.41 een hele vroege duif; de 6e prijs van de gehele afdeling 5. Peter van Schaik was een goede tweede en Gerrit Tuls was derde en Arno Borst vierde. ‘s Avonds waren alle prijsduiven thuis.

Cahors

Ook was er een overnacht vlucht vanuit Cahors (± 950 km.) Deze duiven werden op vrijdag om 11.00 uur gelost. In onze vereniging ging Herman van Kats met de eer strijken. Tweede was de combinatie W. en R. Groen, derde was Gerrit Tuls en vierde Hans van Zuijlen, vijfde Arno Borst en zesde was Peter van Schaik. Ook hier waren ‘s avonds alle prijsduiven thuis.

Op zaterdag waren er nog twee ‘gewone’ vluchten: Quievrain voor oude duiven (200 km) en een dagfond-vlucht vanuit Vierzon (570 km). De eerste jonge duivenvlucht zou dit weekend gehouden worden, maar dit ging niet door vanwege de hoge temperaturen.

Quievrain

De vlucht vanuit Quievrain werd gelost om 07.00 uur zodat de duiven niet in de tropische hitte hoefden te vliegen. De eerste duif van deze vlucht arriveerde om 09.41 bij de combinatie Wouters. Zij behaalden hiermee hun eerste overwinning van dit jaar. De eerste duif haalde een snelheid van ong. 73 km per uur.

De volledige uitslag van Quievrain was als volgt:
1 - Combinatie Wouters
2 - Overbeek-Rijsbergen
3 - Cor van der Laar
4 - Chris Busscher
5 - Dennis Pellegrom
6 - Gert den Houdijker
7 - Paul Houdijk (1e in de B)
8 - André Houdijk
9 - W. en R. Groen
10 - Houdijker en Zoon
11 - De Koning & Stekelenburg
12 - Paul Satink
13 - Ferry Arreman

WK-oranjekoorts in wijk Bos en Water
WK-oranjekoorts in wijk Bos en Water 3 uur geleden
Het afsluitende defilé. De vlag wordt gedragen door Meike van Straalen (links) en SVO-voorzitter Claudia Verkaart
SKATE4daagse bij SVO zeer geslaagd nieuw evenement 6 uur geleden
Doelman Stephan Adrichem vergeefs op weg naar de bovenhoek.
Eerste klas halte te ver 7 uur geleden
Roekoe
Kees Cluistra wint Sint-Vincent, Gert den Houdijker wint Melun 8 uur geleden
 Montfoort SV'19 JO23-1 promoveert naar de Derde Divisie!
JO23-1 promoveert naar de Derde Divisie 9 uur geleden
QR code
Help mee meer onderzoek mogelijk te maken gisteren
Afbeelding
Oldtimerdag in Polsbroekerdam 15 jun, 15:00
Afbeelding
Alzheimer Café regio Woerden 15 jun, 12:00