
Knarrenhofjes
AlgemeenEn dan was er nog een zeer vervelend geval van burenruzie in Hekendorp. Het forum Ruimte van donderdagavond begon er nota bene mee, en had er zomaar twee uur voor nodig om er niet uit te komen.
Wat was het geval? Een man koopt het laatste (van drie) huisjes aan de Westkade. Hij heeft vanaf juni ‘21 over de koop na kunnen denken en overlegd met zijn makelaar, en hakt in december jl. de knoop door. Als het koopcontract getekend is, blijkt dat zijn buurman de twee andere huisjes op dezelfde strook grond wil slopen en er vier ‘knarrenhofjes’ (zijn woord) gaan bouwen. De stedenbouwkundige heeft verklaard dat er ‘ruimte voor enige verdichting’ is, maar de plannen zijn in een administratief traject van bestemmingsplan, de hoogte, zienswijzen en exploitatieplan beland, reden waarom de kwestie op de agenda van het forum beland is.
Forumlid Van Wijngaarden (zelf Hekendorper) stelt vast dat de Hekendorpers met een handtekeningenactie wel duidelijk gemaakt hebben dat er weinig draagvlak voor de knarrenhofjes is binnen de gemeenschap.
De koper van het laatste huisje voelt zich bedrogen; in zijn beleving heeft hij ‘een kat in de zak’ gekocht. De relatieve vrijheid - uitzicht, zonlicht, geluid, geen buren die binnenkijken - zal weg zijn. Maar wist u dan niet van die bouwplannen, heeft uw makelaar u daar niet over geïnformeerd, vraagt forumlid mevrouw Achterberg.
Nee, de makelaar niet en de buren tijdens een gesprek dat hij voor de aankoop met hen gehad heeft ook niet.
Buurvrouw deelt aan het forum mee, dat de verkoper van de ‘kat in de zak’ die meneer gekocht heeft, haar broer is. Koper wist dat niet, maar zegt verheugd dat dankzij deze mededeling op 17 januari in het forum gedaan wel zonneklaar blijkt dat ze dat tot dan toe verzwegen hebben, en gaat daar nu met spoed werk van maken.
Of ze hier in een open gesprek, zo nodig met mediation, niet zonder de rechtsgang uit kunnen komen, stelt forumlid Wim Knol voor. Nee, beide zijn vooralsnog onverzettelijk. Op naar de rijdende rechter.
Otto Beaujon







