Gonnie de Groot (re) ontvangt de cheque voor de Zonnebloem van Marcel Heijmans.Links voorzitter Dick Kool.
Gonnie de Groot (re) ontvangt de cheque voor de Zonnebloem van Marcel Heijmans.Links voorzitter Dick Kool. Margreet Nagtegaal

Statiegeld voor Zonnebloem

Door: Margreet Nagtegaal Algemeen

Bij supermarkt Coop wordt er sinds jaar en dag gespaard met statiegeldbonnetjes voor goede doelen in Oudewater. Deze keer was de opbrengst voor de lokale afdeling van de Zonnebloem. Penningmeester Gonnie de Groot nam de cheque van Marcel Heijmans in ontvangst.

“Hier kunnen we weer mooie dingen mee doen,” zei Gonnie blij toen ze het bedrag op de cheque had gezien. Maar liefst 1.238 euro krijgt de Zonnebloem binnenkort op haar rekening gestort. Voorzitter Dick Kool is ook blij met het geld. “We willen voor onze activiteiten zo min mogelijk vragen en een bus huren is bijvoorbeeld duur. Hier zijn we echt blij mee!”

Klanten van de Coop kunnen hun statiegeldbonnetje in de daarvoor bestemde bus doen. De Coop verdubbeld uiteindelijk het bedrag. “Elk dubbeltje is meegenomen.”

Via de landelijk site van de Coop kunnen organisaties zich melden voor deze statiegeldactie. Marcel Heijmans beslist samen met het landelijke orgaan welke organisatie of club er gesteund wordt. “Het moeten echt Oudewaterse organisaties zijn.” Marcels is heel duidelijk in dit principe. “Lokaal staat hoog in het vaandel, doe lekker je boodschappen in Oudewater en dan kan ik lokale organisaties helpen, daar wordt iedereen blij van.”

Drie maanden lang wordt er elke keer gespaard voor een specifiek lokaal doel. Marcel Heijmans is blij met het landelijke initiatief van de Coop en doet al mee sinds zijn supermarkt een Coop is geworden. In de afgelopen jaren betekent het dat zeker elf organisaties hun kas hebben kunnen spekken of geld konden besteden aan een specifiek doel. De Coop in Oudewater zal nog anderhalf jaar mee kunnen doen met deze actie voordat de supermarkt verandert in een Plus-supermarkt. Organisaties kunnen zich dus nog via de landelijke site melden. Op dit moment loopt de statiegeldactie voor Hospice Oudewater. Meestal is de opbrengst wel boven de duizend euro. En dat is toch mooi meegenomen!

Margreet Nagtegaal

Burgemeester Beenakker overhandigt Anneke Teeuwen het eerste exemplaar van de Meldkaart
Meldkaart Buitengebied in de gemeente Krimpenerwaard 15 uur geleden
Presentatie bestuursakkoord.
Presentatie Bestuursakkoord 2026 -2030 gemeente Krimpenerwaard 18 uur geleden
Afbeelding
Na de verkiezingen begint de werkelijkheid 21 jun, 18:00
Anderhalf jaar geleden werd een iep langs de Oost-IJsselkade in Oudewater door de bliksem getroffen
De iep 21 jun, 10:00
Afbeelding
Montfoort bereidt zich voor op mogelijke spoednoodopvang vluchtelingen 20 jun, 20:00
Tijdens de pauze werd het aardewerk dat Iris mee had genomen uitgebreid bekeken.
Archeologen zien nieuwe aanwijzingen bij De Bleek 20 jun, 18:00
Op 11 juni opent de expositie Wise Women in de Heksenwaag.
Wise women in Museum de Heksenwaag 20 jun, 15:00
Afbeelding
Lijst van gevonden en vermiste dieren 20 jun, 12:00