De AED bij 't Statenbad.
De AED bij 't Statenbad. Aad Kuiper

Aantal AED’s nog niet voldoende

Door: Aad Kuiper Algemeen

Nog maar betrekkelijk kortgeleden liet een woordvoerder van Hartslagnu.nl - een landelijk systeem waarin alle AED’s én burgerhulpverleners (getrainden die een reanimatie mogen uitvoeren) geregistreerd zijn - via het AD weten dat de landelijke dekking nu compleet is. Fijn, dachten velen, maar Hartslag Oudewater plaatst hier nog een aantal kanttekeningen bij.

Een AED heet voluit Automatische Externe Defibrillator en dat is een draagbaar apparaat dat het hartritme weer kan herstellen bij een hartstilstand. Dit gebeurt door het geven van een elektrische schok. “Wij, van Hartslag Oudewater”, vertelt Lisette Schaap, “werken natuurlijk wel goed samen met Hartslagnu.nl, maar we denken dat het alleen om de kernen gaat waar de dekking volledig is, want dat geldt ook voor Oudewater zelf. Ook in de Lange Ruige Weide is nu gelukkig een tweetal AED’s te vinden en de laatste die 24/7 beschikbaar is, is de AED bij ‘t Statenbad. Maar daarbuiten zijn er nog wel een aantal witte vlekken aan te wijzen: tussen Oudewater en Papekop bijvoorbeeld, en als je naar Hekendorp gaat of op de Hoenkoopse Buurtweg. Als je van Oudewater richting Gouda gaat is de laatste AED te vinden aan de achterkant van Bosch Carservice Van Dam en richting Utrecht die AED bij La Pradera, net na de Damweg.”

Witte vlekken in buitengebied

“Er is dus nog wel wat te doen voor ons. Hartslag Oudewater (Lisette, Erik, Jolanda en Marcel) gaat door voor een ruimere 24/7 dekking. Er zijn nu 26 AED’s aangemeld, waarvan er vijftien 24/7 beschikbaar zijn. Er kunnen er nog wel meer voortdurend bereikbaar gemaakt worden - en dat zou natuurlijk nooit kwaad kunnen, integendeel - maar we zouden ook graag zien dat buurtbewoners van de genoemde witte vlekken de handen ineenslaan om ook daar een buurt-AED te realiseren. Als mensen dat willen kunnen ze natuurlijk contact met ons opnemen via hartslag.oudewater@gmail.com.

Er zijn in de kern van Oudewater trouwens ook wel genoeg bhv’ers, maar ook daar én in de buitengebieden mogen er natuurlijk altijd wel een paar bij, want te veel zijn het er nooit. En dat kan goed, nu de trainingen weer mogelijk zijn. Ook daarvoor kunnen mensen zich aanmelden via datzelfde e-mailadres.”

En Lisette sluit af met de opmerking dat ze gelukkig al een heel eind op weg zijn, maar af is het nog net niet helemaal: “Wij streven in de hele gemeente Oudewater naar een dekkend netwerk met 24/7 AED’s en voldoende bhv’ers en daar moeten we nog best een en ander voor doen.”

Aad Kuiper

Enthousiaste bewoners van de Liezeborgh met hun familie en overige vrijwilligers.
Rolstoeldriedaagse brengt vrolijkheid door Haastrecht 1 minuut geleden
Het woonhuis dat eerst op de locatie stond. Het was een dubbel woonhuis waar in de rechterhelft hun grootvader met elf kinderen woonde.
Transportbedrijf L.A. Verkleij B.V. viert 125-jarig bestaan 3 uur geleden
De Vlisterzangers, het G-Orkest Lekkerkerk en special guest Adje treden voor u op tijdens het bijzondere G-Concert.
G-Festival en G-Concert brengen inclusief feest naar Haastrecht 6 uur geleden
Afbeelding
De IJsselbode is met spoed opzoek naar bezorger voor Montfoort 19 uur geleden
Twan steeplebalk gemaakt door fotootjes.sterrehoutzager
Goudena wint zilver & brons 20 uur geleden
Afbeelding
Mirakel Oudewater viert tien jarig bestaan 21 uur geleden
Bert de Groot en Hans van Dam.
Goejanverwellesluis Hekendorp officieel geopend 23 uur geleden
Burendag
Hekendorp verbindt gisteren