
RK Parochies verzorgen digitale nachtmis
Door: Cees Reichard AlgemeenVanwege het vervallen van de traditionele nachtmissen verzorgt de RK Kerk in Gouda via een livestream een bijzondere uitzending. Dit zal plaatsvinden op kerstavond, vrijdag 24 december vanaf 20.30 uur. Nu pastoor Van Klaveren van Gouda ook de parochies Haastrecht en Schoonhoven onder zijn hoede heeft, werken ook deze parochianen hierin mee.
Om 20.30 uur begint er een speciaal voorprogramma, gemaakt door vrijwilligers van alle parochielocaties van St. Jan de Doper en ook uit de parochies in de Krimpenerwaard.
Er wordt aandacht besteed aan de advent en het verhaal achter de kerststal. Er is een geloofsgesprek met drie generaties parochianen over wat kerstmis voor hen betekent en een tour d ‘horizon langs de klokken van alle parochielocaties. Aansluitend om 21.00 uur volgt een sfeervolle en inspirerende eucharistieviering met het pastoraal team, een vocaal kwartet met pianobegeleiding en bijdragen van alle locaties in beeld en geluid. Dit is te volgen via https://kerkdienstgemist.nl/stations/2203-H-Josephkerk/events
Het kerkbestuur vindt het in deze kersttijd extra zwaar dat een groot aantal geplande vieringen vervalt. Via www.parochiedeblijdeboodschap.nl ziet men al de geplande vieringen.
Voor de vieringen in Haastrecht en Schoonhoven op 1ste en 2de kerstdag dient men zich aan te melden. Vanwege de maatregelen is het aantal deelnemers niet onbeperkt.
Cees Reichard







