Afbeelding
pr

Allerzielen in ‘t Licht

Algemeen

Op dinsdag 2 november is het Allerzielen. Het R.K.-kerkhof aan de Waardsedijk 211 is dan sfeervol verlicht in de avond en een plek om hen die overleden zijn dit jaar of langer geleden samen te gedenken.

Een commissie vanuit de R.K.-kerk georganiseerd Allerzielen inmiddels al voor de veertiende keer. Martien Blom vertelt; “Langzamerhand hebben we steeds meer spullen aangeschaft om het Kerkhof een mooie sfeer te geven.”

Er is steeds meer mogelijk. Er worden rode graflichten uitgedeeld als mensen de begraafplaats op komen. “Denk niet dat het alleen een R.K.-gebeuren is. Steeds vaker zien we mensen met een licht oversteken naar de andere begraafplaats. Dat vinden we prima!”

Nadat de kerkdienst in de St. Franciscuskerk is afgelopen komen de kerkgangers een bezoek brengen aan de begraafplaats. Maar het kerkhof is al vanaf 19.00 uur open. Het monument voor de overleden kinderen ‘Geborgen in Gods Licht’ en ‘de Engel’ is mooi verlicht. In de kapel is een stilteruimte met de mogelijkheid om een brief aan een geliefde gestorvene te schrijven. Deze kan men direct na het schrijven zelf buiten in een vuurschaal verbranden of in de gedenkmuur achter laten. Gedurende de avond worden alle brieven uit de gedenkmuur in het vuur verbrand. Dat kan symbolisch gezien worden als het laten opstijgen van de gebeden en geeft de mensen ook de zekerheid dat hun diepste gevoelens niet in verkeerde handen zullen vallen. Aan het einde van de avond worden de laatste brieven verbrand en zal er een passende tekst worden gelezen om de avond af te sluiten.

Op een andere plek kunnen bloembollen gepoot worden. Deze zullen in het voorjaar opkomen en prachtig gaan bloeien. Natuurlijk is het houten hart er weer om namen of korte teksten op te schrijven. Dit hart zetten we later in de kapel en zullen we volgend jaar overschilderen en opnieuw gebruiken. De namen en teksten gaan dus niet verloren. Ook namen van mensen die elders begraven of gecremeerd zijn, kunnen hier opgeschreven worden en zullen op deze manier dichtbij blijven.

Martien wordt nog vaak geraakt door er wat er zo’n avond allemaal gebeurt. “Intieme momenten, waardoor je tranen in je ogen hebt. Maar mensen een mooi moment bezorgen, daar doe ik het voor. En iedereen, gelovig of ongelovig, is gewoon welkom!” In de grote tent is koffie, thee, limonade en bisschopswijn. Daar kan men elkaar spreken en herinneringen gedeeld worden, als men daar behoefte aan heeft. Maar gewoon een wandeling over de begraafplaats die verlicht is door fakkels is ook prima.

Vrijwilliger Frans Brouwer zorgt er elk jaar weer voor dat de begraafplaats er pico bello uitziet met overal bloeiende chrysanten. Als het goed weer is kunnen er zo maar vele honderden mensen naar de begraafplaats komen op deze dag. Vorig jaar is in verband met corona Allerzielen in ‘t Licht in aangepaste vorm georganiseerd. “We zijn blij het dit jaar weer te kunnen doen op de manier die we kennen van de jaren daarvoor. Het is inmiddels een vertrouwde traditie geworden. Mocht er een situatie ontstaan i.v.m. corona waardoor het niet op de geplande manier kan doorgaan, zullen we er weer het best mogelijke van maken,” aldus Martien Blom.

Margreet Nagtegaal

Afbeelding
Foto’s van Hans van den Hoven.
Knopenbad trapt 65-jarig jubileum af: drukte bij zonnige opening 1 uur geleden
Afbeelding
Echtpaar Anbergen 60 jaar getrouwd 4 uur geleden
Afbeelding
Stoelendans 7 uur geleden
Afbeelding
Henny van den IJssel 25 jaar bij de PLUS 20 uur geleden
Vanaf links: Michel van den Hadelkamp, Joost van Vliet, Marja Knotters, 
Jozef Wilmot Klink en Ben Pannekoek.
BMM Band woensdag 13 mei (avond voor Hemelvaart) weer in St Joseph in Montfoort! 22 uur geleden
Afbeelding
Lijst van gevonden en vermiste dieren 7 mei, 12:00
Afbeelding
Alzheimer Café Oudewater 7 mei, 09:00
Afbeelding
Deze week in Concordia 6 mei, 20:00