
Geen doelpunten in Montfoort
AlgemeenMontfoort S.V.’19 - FC De Bilt 0-0
Montfoort, de nummer 8 op de ranglijst zou bij winst goede zakendoen, maar ook De Bilt, de nummer 5 van de competitie zou met drie punten winst goed mee blijven doen in de top van de 1e Klasse C. De strijd tussen beide ploegen speelde zich echter grotendeels op het middenveld af en er werden maar weinig grote kansen gecreëerd. Voor de ruim driehonderd toeschouwers was het niet echt een hele aantrekkelijke wedstrijd, maar de spanning bleef wel tot het eindsignaal op het duel staan.
Scheidsrechter, dhr. A. Hilgersom floot even halfdrie voor aanvang van de wedstrijd. De arbiter floot op Sportpark Hofland een uitmuntende wedstrijd en liet beide ploegen voetballen zonder al te veel in te grijpen. Dat resulteerde in een zeer sportief duel met weinig onderbrekingen.
Sensatie
Al in de 7e minuut zorgden Don Mimpen en Mike van Oostrom voor een sensationeel begin van de wedstrijd. Na enig aftasten kreeg de thuisploeg een vrije trap, waarbij de bal door Nicolai Verbiest in de zestien werd gebracht. Don Mimpen schoot de bal hard en zuiver met binnenkant voet richting doel, maar die kwam op de lat en keerde terug in de zestien. In de rebound had de aanstormende Mike van Oostrom de mogelijkheid om te scoren, maar hij kopte de bal rakelings over. Even later kregen de Biltenaren een vrijetrap op achttien meter die slap in de muur werd geschoten. De hoekschop die daarop volgde werd eenvoudig gepakt door doelman Robin Vianen. Het spetterende begin van de strijd kreeg geen vervolg en de ploegen hielden elkaar tot de rust verdedigend in evenwicht.
Puntertje
Na de thee en tactisch overleg, begon het team van trainer-coach Theo Boon fanatiek aan de wedstrijd op jacht naar het eerste doelpunt. Timo Bakker en Denny van Loen namen aanvallend het voortouw en dat leverde enkele, slechts ongevaarlijke corners op. Doelman Menno Vink was niet onder de indruk en al na tien minuten ebde de Montfoortse dadendrang weg. Het ontbeerde de thuisploeg aan diepgang en creativiteit en langzaam kreeg de ploeg van trainer-coach John Vink meer grip op de wedstrijd. In de 60e minuut was De Bilt dicht bij de openingstreffer, maar volledig vrij voor het doel van Vianen punterde de rechtsback Steven van den Berg de bal hoog over.
Spannend slot
Trainer Boon bracht daarna de fitte spelers Emrie Bakker en Wouter Scholman in het strijdtoneel en die maakten beiden een goede invalbeurt. Zij zorgen voor meer power in het elftal en Montfoort werd weer wat gevaarlijker. Kopballen van Wouter Scholman en Christaan Perrier werden door doelman Vink maar net van de lijn gehaald. Een fraai schot van Emrie Bakker over keeper Vink, ging maar rakelings naast. Maar ook De Bilt werd nog gevaarlijk met een snoeihard schot op de lat, dat na te zijn afgeketst door Nicky Besamusca afdoende werd weggewerkt. Uiteindelijk moesten de twee ploegen met deze 0-0 einduitslag genoegen nemen met een punt. Volgende week moet Montfoort S.V.19 naar Sportpark Wolfskamer in Huizen om het op te nemen tegen de nummer 1 van de competitie, SV Huizen.
Man of the Match Don Mimpen
In de thuiswedstrijd tegen FC de Bilt is Don Mimpen van Montfoort SV’19 afgelopen zaterdag 23 oktober door oud-trainer en wedstrijdsponsor Herman Schreurs gekozen tot Man of the Match.
De 28-jarige centrale verdediger speelde een degelijke wedstrijd in het duel tegen de Biltenaren, dat in een doelpuntloos gelijkspel eindigde.
Herman Schreurs
Trainer Herman Schreurs was door Montfoort uitgenodigd om bij dit duel aanwezig te zijn om de man van de wedstrijd te kiezen. Schreurs is in 1999 bij MSV’19 en in 2006 bij v.v. Montfoort begonnen als trainer en heeft dierbare herinneringen aan beide clubs. Dat beide clubs ooit als fusieclub verder zouden gaan was in die tijd ondenkbaar. Schreurs is vanaf 2003 ook begonnen als trainer bij de tegenstander van vandaag, FC De Bilt.
Joop Kurver








