Afbeelding

Alzheimer Café regio Woerden

Door: Ben Overbeek Algemeen

Het Alzheimer Café is een trefpunt speciaal voor mensen met dementie, hun partners, familieleden, hulpverleners en belangstellenden uit de gemeenten Woerden, Oudewater, Montfoort en maakt deel uit van Alzheimer Nederland. Belangstellenden uit andere gemeenten zijn ook van harte welkom.

Donderdag 21 oktober is vanaf 19.30 tot 21.00 uur het Alzheimer Café in Woerden weer geopend. Deze avond is het thema ‘Het leven na de diagnose dementie en wat betekent dit voor de betrokkenen? Hoe ga je om met het veranderende gedrag!’ Gastspreker is Judith van Schaik, verpleegkundig specialist GGZ bij St. Antoniusziekenhuis.

Allereerst een korte terugblik op de coronaperiode en hoe nu verder?

De diagnose dementie, op welke manier kun je rekening houden met de gedragsverandering van je naaste.
Mensen met dementie kunnen gedurende hun ziekte gedrag ontwikkelen dat belastend kan zijn voor zowel de betrokkene zelf als hun naasten. Dit kan een reactie zijn op de ziekte of op de manier waarop de omgeving er mee omgaat. Het kan ook het gevolg zijn van veranderingen in de hersenen. De verschillende vormen van dementie laten wisselend gedrag zien.
Judith van Schaik legt uit welke gedragingen er zijn en hoe de omgeving op een goede manier er mee kan omgaan. Redenen van probleemgedrag worden ook besproken. De omgeving informeren is van belang, mogelijk kan de mens met dementie dan langer meedoen met het sociale leven.

De gelegenheid is ruimschoots aanwezig om vragen te stellen en ervaringen uit te wisselen.
Vanaf 19.00 uur staat de koffie klaar in De Plint, Jozef Israëlslaan 20A te Woerden. De toegang is gratis.

Al enige tijd is Coby inmiddels bezig aan de bank die de Vrienden van De Wulverhorst hebben bedacht.
De achtste bank 2 uur geleden
De scheidende wethouders: Pascal van der Hek, Wisja Pannekoek en Ria Boere.
Drie wethouders nemen afscheid in de Krimpenerwaard 4 uur geleden
Atelier Natuurschatten met kopers.
Koopjesmarkt in Haastrecht 6 uur geleden
Roekoe
PV De Zwaluw 7 uur geleden
Hoepelen
Geen zomercarnaval maar tropisch carnaval 9 uur geleden
De meiden van VVL MO17, meiden onder zeventien, lopen er weer helemaal tiptop bij.
VVL MO17 straalt in nieuwe outfit 11 uur geleden
Teddy de Voogt met haar pony Centannial Lorenzo
West Stichtse Ruiters boeken goede resultaten op regiokampioenschappen 12 uur geleden
Volle kades, veel gezelligheid.
IJsselweekend beleeft memorabele lustrumeditie 13 uur geleden