Joost en Corrie met de tassen van oude spijkerbroeken.
Joost en Corrie met de tassen van oude spijkerbroeken. Ellen van Leeuwen

SINCE04 doneert denims aan Heksenketel

Door: Ellen van Leeuwen Algemeen

Weg met die spijkerbroek!

Denim Deals zijn sinds een aantal jaren beroemd en berucht bij Since04. Vanaf deze week krijg je drie weken lang tegen inlevering van je oude spijkerbroek 20 procent korting op je nieuwe denim. Voor de tweede keer gaan de oude spijkerbroeken naar kindervakantieweek Heksenketel. Ze maken er daar tassen van om mee te knutselen.

In 2019 nam bestuurslid Corrie van der Heijden het initiatief om weer eens tassen te gaan versieren als knutselactiviteit. “Dat hebben we vroeger ook weleens gedaan: tassen maken van oude spijkerbroeken en die laten versieren door de kinderen. Dat leek ons wel weer eens leuk. Maar waar halen we al die spijkerbroeken vandaan?”

Eén oproepje op Facebook volstond. Joost Middelman van SINCE04 had nog heel veel dozen met spijkerbroeken staan en wilde die graag doneren aan de Heksenketel. “Andere jaren doneerde ik ze aan een goed doel als Kika of het Leger des Heils. Maar nu houd ik het lokaal, dat is leuk!”

Duurzaam

Corrie heeft samen met vrijwilliger Karin Vergeer 110 tassen genaaid van de spijkerbroeken. Uiteindelijk hadden ze anderhalf jaar de tijd, omdat de Heksenketel in 2020 niet doorging. Tijdens de vakantieweek afgelopen zomer konden de kinderen de tassen versieren met gehaakte bloemetjes, hartjes en ruitjes en met lintjes, knoopjes of felgekleurde lapjes stof. “Het was zo’n groot succes. Deze generatie heeft nog nooit gezien dat je van een oude spijkerbroek zoiets moois kan maken. Zo leerden ze gelijk nog wat over duurzaamheid.”

Vanwege het grote succes gaan de spijkerbroeken die worden ingezameld tijdens de Denim Deals dit jaar opnieuw naar de Heksenketel. “Ik verwacht een heleboel broeken, want denim is weer helemaal hip dit seizoen”, aldus Joost. Corrie staat alweer in de startblokken om de nieuwe tassen te maken. “We moeten er een heleboel maken, maar dat doen we gewoon. Karin die knipt de broeken kapot en ik naai er hupsakee een tas van.”

Wel zijn nog dames én heren nodig die willen helpen om de versieringen te haken. Aanmelden kan via info@heksenketel-oudewater.nl.

De Denim Deals duren tot eind oktober

Ellen van Leeuwen

De scheidende wethouders: Pascal van der Hek, Wisja Pannekoek en Ria Boere.
Drie wethouders nemen afscheid in de Krimpenerwaard 1 uur geleden
Atelier Natuurschatten met kopers.
Koopjesmarkt in Haastrecht 3 uur geleden
Roekoe
PV De Zwaluw 4 uur geleden
Hoepelen
Geen zomercarnaval maar tropisch carnaval 6 uur geleden
De meiden van VVL MO17, meiden onder zeventien, lopen er weer helemaal tiptop bij.
VVL MO17 straalt in nieuwe outfit 8 uur geleden
Teddy de Voogt met haar pony Centannial Lorenzo
West Stichtse Ruiters boeken goede resultaten op regiokampioenschappen 9 uur geleden
Volle kades, veel gezelligheid.
IJsselweekend beleeft memorabele lustrumeditie 10 uur geleden
Burgemeester Beenakker overhandigt Anneke Teeuwen het eerste exemplaar van de Meldkaart
Meldkaart Buitengebied in de gemeente Krimpenerwaard 22 jun, 15:00