Afbeelding

Rozenkransgebed in de Franciscuskerk

Door: Ben Overbeek Algemeen

Elk jaar op 7 oktober viert de R.K. Kerk de Gedachtenis Heilige Maagd Maria van de Rozenkrans. Daar omheen is de hele maand oktober uitgegroeid tot Rozenkransmaand. Vroeger werd de rozenkrans veel gezamenlijk in de gezinnen gebeden. Tegenwoordig wordt hij veel gebeden tijdens bedevaarten, in kleine groepen in de parochie en bij mensen thuis, of gewoon individueel.

Veel katholieken dragen de rozenkrans altijd bij zich. De kracht van de rozenkrans ligt in de eenvoud en in de herhaling. Door steeds weer het Onze Vader te bidden met de tien Weesgegroeten (de ‘tientjes’ van de rozenkrans) ontstaat een cadans en een soort concentratie. Hierin kun je de geheimen uit het leven van Jezus overdenken en verdiepen. Je kunt aan de ‘tientjes’ van de rozenkrans ook intenties verbinden: mensen aan wie je je gebed hebt beloofd of noden in de wereld die je ziet, kun je zo op voorspraak van Maria aan God voorleggen.

Dinsdagavond 5 oktober, 12 oktober, 19 oktober en 26 oktober wordt om 19.00 uur de Rozenkrans gebeden in de St. Franciscuskerk aan de Kapellestraat 15 te Oudewater. Toegang door de zijdeur in de Pastorietuin.

'Op verhaal komen' tijdens diner in de soos.
‘Op verhaal komen’ tijdens diner in de soos. 8 uur geleden
Praisedienst in Haastrecht.
Praisedienst in Gereformeerde Kerk Haastrecht 10 uur geleden
Afbeelding
EnergieCafé Oudewater vraagt om aan te schuiven 13 uur geleden
Thérèse en Gerlinda voor de ingang van de Hobbitstee en de Graaf Jan
Tweedehands kleding krijgt nieuw leven op gezamenlijke kledingmarkt 15 uur geleden
Oktoberfest in Montfoort bij Ons Genoegen
Oktoberfest in Montfoort bij Ons Genoegen 17 uur geleden
Stichting Overtuin Bisdom van Vliet is op zoek naar oude foto's van het theehuisje.
Stichting Overtuin Bisdom van Vliet zoekt oude foto’s van prieel 19 uur geleden
Afbeelding
Zorgen gehoord, maar windmolenproces dendert door 1 okt, 20:00
Afbeelding
Stichting KCR2 1 okt, 18:00