Afbeelding
pr

Installatie pastoor Van Klaveren

Door: Ben Overbeek Algemeen

In de Eucharistieviering op zaterdagavond in de St. Barnabaskerk te Haastrecht is, ondanks de zeer recente afkondiging, door veel parochianen de installatie van pastoor Van Klaveren als pastoor van de parochies van St. Barnabas te Haastrecht en de H. Bartholomeus te Schoonhoven meegevierd. Voor deze plechtige installatie was vicarisgeneraal Van Deelen van het bisdom aanwezig.

Er waren vertegenwoordigers van de lokale kerken, alsmede leden van het pastoraal team vanuit de parochie Sint Jan de Doper, waar pastoor Van Klaveren als pastoor zijn taken zal blijven vervullen.

Vicevoorzitter van het parochiebestuur, Frank Marcus, wenste pastoor Van Klaveren geluk met zijn benoeming in beide parochies en dankte hem voor het feit dat hij op het verzoek van de bisschop, om deze niet lichte taak op zich te nemen, positief heeft gereageerd.

Tot pater Thomassen werd een dankwoord gericht. Ondanks zijn respectabele leeftijd heeft hij volmondig JA gezegd toen hij door de bisschop werd verzocht om in beide parochies waarnemend pastoor te worden. In de korte tijd dat hij waarnam, heeft hij veel parochianen van dienst kunnen zijn, zowel door zijn bemoedigende preken in de vieringen als via individueel pastoraat.

In de toekomst blijven beide parochies en de kloostergemeenschap van de passionisten met elkaar verbonden, vanwege de assistentie van pater Hoogland in de parochie St. Jan de Doper en ook omdat pater Thomassen nog een aantal malen zal terugkomen voor de vieringen.

Namens de parochiegemeenschap kreeg pater Thomassen van Felicia Felix als aandenken een door haar vervaardigd beeldje van St. Barnabas aangeboden.

De leden van het parochiebestuur waren aanwezig en werden voorgesteld. Zij willen met de parochianen zich inzetten om deze twee parochies - ook met steun vanuit de parochie St. Jan de Doper - vitaal en levendig te houden.

Na de viering konden aanwezigen pastoor Van Klaveren achter in de kerk begroeten.

Helaas was het gelet op de beperkte capaciteit niet mogelijk de aanwezigen voor een samenkomst uit te nodigen, maar die gelegenheid is er op maandag 18 oktober bij het Feest van Maria ter Weghe. Dan is het verenigingsgebouw De Thuishaven ter beschikking en is er meer ruimte en tijd om met elkaar kennis te maken.

Afbeelding
Afbeelding
De IJsselbode is met spoed opzoek naar bezorger voor Montfoort 8 uur geleden
Twan steeplebalk gemaakt door fotootjes.sterrehoutzager
Goudena wint zilver & brons 9 uur geleden
Afbeelding
Mirakel Oudewater viert tien jarig bestaan 10 uur geleden
Bert de Groot en Hans van Dam.
Goejanverwellesluis Hekendorp officieel geopend 12 uur geleden
Burendag
Hekendorp verbindt 13 uur geleden
De burgemeester en de commissaris van de Koning openen officieel het nieuwe gemeentehuis.
Commissaris van de Koning opent nieuwe gemeentehuis Krimpenerwaard 16 uur geleden
Peter Michael (links) en Patrick Roest.
Finale SVO-Cup met clinic van Peter Michael en Patrick Roest 16 uur geleden
Eduard Stigter aan het woord met op de voorgrond zijn maquette.
Zorgen blijven na informatieavond over windturbines 18 uur geleden