Henk Haverkamp onthulde het wereldberoemde schilderij 'De Nachtwacht'
Henk Haverkamp onthulde het wereldberoemde schilderij 'De Nachtwacht' Otto Beaujon

Nachtwacht in De Wulverhorst

Algemeen

Het wereldberoemde schilderij 'De Nachtwacht' van Rembrandt is een week lang te gast in De Wulverhorst. Het echte schilderij wordt momenteel in de werkplaatsen van het museum centimeter voor centimeter onderzocht, doorgelicht (met röntgenstralen), chemisch onderzocht om te ontdekken welke natuurlijke kleurstoffen Rembrandt gebruikte, alles om er zo goed mogelijk voor te kunnen zorgen dat het schilderij opnieuw een paar honderd jaar mee kan gaan.

Nu het schilderij niet voor het publiek te zien is, leek het het museum een leuk idee om het heel precies te fotograferen en op ware grootte af te drukken op linnen, om het als een soort reizende tentoonstelling het land rond te laten gaan. Het Rijksmuseum en Philips zijn de sponsors die het mogelijk maakten, en zodoende werd de levensechte en levensgrote kopie van de Nachtwacht vrijdagmiddag opgezet in de recreatiezaal van het zorgcentrum.

Toen iedereen er was werd het schilderij feestelijk 'onthuld' (er zat alleen een roze strik om; geen pakpapier) door Henk Haverkamp, de voorzitter van de bewonersraad. Hij had een prachtige trui aan in een kleur die precies bij het schilderij paste, en hij had zó in het schilderij willen stappen. Er werd in 't kort wat verteld over het schilderij, en er was voor iedereen een glas prosecco, een plankje met stukjes kaas en worst en een bitterbal, en bovendien een tasje met leuke spulletjes van het Rijksmuseum. Een echt feestelijke afsluiting van de week!

Otto Beaujon

Afbeelding
Klaverjasavond 3 uur geleden
Foto: Een zelfportret met het kenmerkende ijsvogeltje en camera erin verwerkt.
Wie oh die: Hans van den Hoven 5 uur geleden
Afbeelding
Wandel mee en ga fit de zomer door 11 uur geleden
Afbeelding
Herdenken 10 mei, 10:00
Afbeelding
Als het golft dan golft het goed. Niet te stuiten, niet te sturen 9 mei, 18:00
Afbeelding
Informatiebijeenkomsten over energieopslag: ‘zien is geloven’ 9 mei, 15:00
Afbeelding
Linschotense scout Kylian beleeft bijzondere Dodenherdenking op de Dam 9 mei, 14:00
Vervangend beheerder Debbie Splinter bij een klok met Cupido en Venus.
Dag van het Kasteel in Museum Paulina Bisdom van Vliet 9 mei, 10:00