Afbeelding
Foto:

FC Oudewater G1 kampioen

Door: Gerard van Hooff Algemeen

De laatste minuten van de wedstrijd waren nog heel spannend. De doelman van De Jonge Spartaan uit Middelharnis had het verschil teruggebracht tot een doelpunt na een mooie solo die zelfs voor de achterste linie van FC Oudewater te machtig was. Zo werd het met nog enkele minuten te gaan 5-4.

Even voordien had de coach van de thuisploeg nog opdracht gegeven de deur achter dicht te houden en haar sterkste opstelling in het veld gebracht. Daaronder waren Jurrian die al vier doelpunten had gescoord en aanvoerder Thomas (ook maker van een goal). Even leek de keeper uit Middelharnis nog op weg naar de gelijkmaker, maar hij werd in zijn bedoelingen gestuit. Bij het eindsignaal was de vreugde over de overwinning groot. De spelers uitten dat door juichend en op linie in de richting van het aanwezige publiek te rennen. Dat bestond uit wel honderd supporters.

Medaille en patat

De beide coaches, Ferry Vlieland en Nicolette Steegeling, zagen het met vreugde aan. Daarna werden de spelers een voor een voorzien van een medaille door de voorzitter van FC Oudewater, Gijs Kautz. Die kondigde aan dat de kantine geopend was en dat de ‘sportmaaltijd’ bestaande uit frites met mayo en een drankje klaarstond. Met nog een wedstrijd voor de boeg zit de voorjaarscompetitie erop. De G-voetballers speelden vaak ver van huis, zoals in Honselersdijk, Delft, Waddinxveen, Delft en Rotterdam, maar bereidwillige chauffeurs brachten de spelers die zich op de mail hadden aangemeld altijd naar de juiste bestemming.

Sinds 2014

Het G-voetbal is de laatste tak van FC Oudewater en zag eind 2024 het levenslicht. Nicolette Steegeling had er al de nodige ervaring mee opgedaan bij VEP. Bart Meuleman verzorgde een half jaar lang de trainingen alvorens in competitieverband gevoetbald ging worden. “Voetbal is voor deze sporters meer dan voetbal alleen”, zegt zij daarover. “Voetbal is belangrijk, ze kijken er naar uit en het is een lust voor het oog om te zien hoe ze allemaal functioneren. Ze zijn vriendelijk, geven elkaar aandacht en tonen begrip voor elkander. Er ontstaan vriendschappen en nieuwe sociale contacten”. Nicolette doet dit seizoen een stapje terug, maar haar telefoon en haar mailadres blijven - naast de trainingsavond - deel van haar bezigheden.

Ook dit jaar doet er weer een enthousiast clubje rolstoelers mee.
Rolstoelers kijken uit naar Avondvierdaagse Montfoort 1 uur geleden
Het was een ontspannen middag. (foto gemaakt door Renate van Galen)
Ontspanning en ontmoeting tijdens RelaxMag in Montfoort 4 uur geleden
De avondvierdaagse is voor iedereen van 0 tot 100. Deze mevrouw is 100.
56ste avondvierdaagse weer een groot succes 5 uur geleden
Afbeelding
Formatie Oudewater 6 uur geleden
Sebastiaan Evers; quartet 6 uur geleden
Afbeelding
FC Oudewater G1 kampioen 7 uur geleden
Afbeelding
Wim en Roland Groen behalen een fraaie overwinning op Vierzon 20 uur geleden
Er werd diverse keren genoten van spetterende optredens tijdens de jaarmarkt in Haastrecht.
Einde van een tijdperk: Haastrechtse jaarmarkt maakt plaats voor iets nieuws 21 uur geleden