Precisiewerk: kinderen laten de Rijn en de Maas volstromen om hun klasgenoten te laten zien dat te veel rivierwater ook wateroverlast kan geven.
Precisiewerk: kinderen laten de Rijn en de Maas volstromen om hun klasgenoten te laten zien dat te veel rivierwater ook wateroverlast kan geven. Foto: Cees Reichard

Het Gemaal in Haastrecht is weer te bezoeken

Door: Cees Reichard Algemeen

Net voor Pasen opende het Gemaal haar deuren. De eerste bezoekers was een familie die deels in Gouda en deels in Berlijn woont. Grootouders, ouders en (klein)kinderen waren op een fietstocht en dachten ‘we gaan een kwartiertje aan’, maar bleven meer dan een uur. Zo interessant vonden ze het.

Ze waren erg onder de indruk van wat er te zien was: de poldermaquette, een onder water gezette 3D-uitvoering van Nederland, een 4 x 5 m grote vloerkaart met alle slootjes, weteringen en rivieren tussen de vierhoek IJsselstein, Schoonhoven, Rotterdam en Zoetermeer, filmpjes, een immense grote pomp enzovoorts.

Eerste scholengroep

Ook de leerlingen van groep 6 van De Schakel uit Ouderkerk aan den IJssel keken hun ogen uit. Zij wonen vlak bij het laagste punt van Nederland. Hoe kun je dan toch hier leven en op vakantie gaan? Voor die uitleg kwamen ze naar het Gemaal. Bij hun lessen aardrijkskunde gaat het onder andere over de polder van de Krimpenerwaard en hoe je hier droge voeten kunt houden.

Ook de nieuwe dijkgraaf van Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Pieter van de Stadt bezocht de afgelopen week het Gemaal. Hij is natuurlijk als geen ander bekend met het waterbeheer in deze streek. Het bestuur had hem uitgenodigd om kennis met elkaar te maken en natuurlijk ook met ons waterverhaal.

Je kunt bij het Gemaal gewoon naar binnen lopen om ons verhaal te horen en te zien.

Op zaterdag 9 mei - met Nationale Molen- en Gemalendag - kan dat van 10.00 tot 16.00 uur. En verder vanaf nu tot 1 november van dinsdag t/m zondag van 13.00 tot 16.00 uur.

Meer info: www.gemaalhaastrecht.nl 

Dijkgraaf te midden van bestuursleden Gemaal.
Afgelopen week hebben de bewoners van Futurahuis drie dagen lang genoten van prachtige wandelingen.
Bewoners Futurahuis genieten van driedaagse wandelingen door Oudewater 50 minuten geleden
Daar proosten we op.
Jarig Ouderencafé trekt steeds meer mensen 2 uur geleden
Afbeelding
Nieuwe coalitie na drie maanden formeren van start 4 uur geleden
Op het podium: van links naar rechts: Dennis Buys, Swen van Schaik en Tim Kloosterman.
Mooie prestaties bij veertiende editie Haastrechtloop 5 uur geleden
Opstartbijeenkomst Ateliervereniging Hartenmakerij
Opstartbijeenkomst Ateliervereniging Hartenmakerij 8 uur geleden
Koopjes scoren
Koopjesdag in de Krimpenerwaard 9 uur geleden
Eric Jan, Boy en Maaike maken zich op om wederom te vechten voor het dorpshuis.
Dorpshuis De Vaart terug bij af 11 uur geleden
Dit maal wordt alles oranje
Zomercarnaval Oudewater gisteren