
Palmzaterdag in Oudewater
Door: Isa van Beek AlgemeenRond de Paastijd wil het Interkerkelijk Kontakt Oudewater (IKO) weer de intocht van Jezus in Jeruzalem in herinnering brengen. Aan het begin van de Heilige of Stille week, zaterdagavond 28 maart, willen zij met een wandeling dóór de kerken van Oudewater tot uiting brengen dat het leven en sterven van Jezus ons allen raakt. Eerst toegezongen in de poort van de stad Jeruzalem, daarna met het kruis op de rug naar Golgotha gebracht.
Het IKO heeft een tocht gepland van kerk naar kerk. De tocht begint om 19.00 uur in de zaal aan ‘t Heilig Leven, naast de Sint Franciscuskerk.
Voorafgaand is er in de Sint Franciscuskerk om 17.00 uur een eucharistieviering door pastor Huub Spaan. In die viering zullen de (palm)takken gewijd worden. Voor hen die dit willen bijwonen zal er na afloop van deze viering een sobere broodmaaltijd zijn in de zaal ‘t Heilig Leven.
Om 19.00 uur begint dan de Palmtocht met een openingsgebed en zang. Daarna lopen we in stilte naar de Oud Katholieke Kerk van Sint Michaël en Johannes de Doper. Na gebed en zang gaan we verder naar de Hervormde Gemeente Oudewater en Hekendorp. de Grote of Sint Michaëls kerk. Na ook hier gebeden en gezongen te hebben gaan we nog steeds in stilte door naar de Ontmoetingskerk van de Protestantse gemeente Oudewater. Ook hier een gebed en zang. Dan vervolgen we onze weg naar de Ambassade van God die in de Sint Jozefschool kerkt. Daar zingen we en sluiten we onze gebeden af.
De hele tocht zal +/- 2 uur gaan duren.
Het IKO nodigt u van harte uit met ons mee te lopen en te vieren!
Voor de wandeling langs en dóór de kerken hoeft u zich niet aan te melden. Zorg gewoon dat u om 17.00 uur in de Sint Franciscuskerk bent of om 19.00 uur in de zaal aan ‘t Heilig Leven.









