Het gezamenlijke koor bij de generale repetitie.
Het gezamenlijke koor bij de generale repetitie. Foto: Wim Klever

Kerstconcert Jedaja en het Seniorenkoor Oudewater

Door: Wim Klever Algemeen

Het is alweer een traditie, een gezamenlijk kerstconcert in de Grote of St. Michaëlskerk in Oudewater van de prille jeugd en de senioren. Dit jaar is het maandagavond 22 december om 19.00 uur. De toegang is gratis, dus loop gerust binnen.

Het concert zal bestaan uit drie delen: een deel met het christelijk kinderkoor Jedaja onder leiding van Dionne de Bruijn, een deel met het Seniorenkoor Oudewater onder leiding van Peter den Hertog, en een deel waarbij de beide koren samen zingen. Jong en oud samen, dat belooft wat! De muzikale begeleiding ligt in de handen van Jan Verweij (piano en orgel), Janneke Smits (trompet), Linde Jongebreur (viool) en Johan Slot (cajon).

Jedaja (letterlijk: de Heere lovend) bestaat uit 31 kinderen van 4 tot 15 jaar, maar op dit moment vooral uit de jongste categorie. Best een prestatie om deze jongelingen goed te begeleiden, aldus Anneke Verkleij die dit mede organiseert. Het koor bestaat al 43 jaar. Wekelijks wordt geoefend in De Rank in Oudewater van 18.30 tot 19.15 uur. De kinderen komen uit Montfoort, Oudewater, Papekop, Waarder en Driebruggen. Jan Verweij is bij de repetities hun bezielende pianist. Tijdens uitvoeringen zijn er vaak gastmuzikanten die meespelen. Het koor zingt ook in het najaar en in het voorjaar een keer bij de weekafsluiting in De Wulverhorst. Dit voorjaar wordt ook gezongen in het woonzorgcentrum Futura. “Bewoners genieten daarvan!”
“Het kinderkoor kan ook nieuwe leden gebruiken, je kunt je aanmelden bij Anneke Verkleij op nummer 06 12847110. Twijfel je, kom dan vooral bij het (gratis) concert kijken!”

Het Seniorenkoor Oudewater vierde in 2023 haar vijftigjarige bestaan en bestaat uit veertig deelnemers, vooral dames. Gezongen worden kerkelijke liederen en Hollandse meezingers, maar bij het kerstconcert worden uiteraard alleen kerkelijke liederen gezongen. Het seniorenkoor oefent elke maandagmiddag in de Tuinzaal van De Wulverhorst. U bent daar welkom van 15.00 tot 16.00 uur, ook als u buiten de Wulverhost woont.

Zoals gezegd is het kerstconcert gratis, wel staat er bij de uitgang een collecte voor de onkosten.

Ben de Rooij.
Zaterdagmiddagconcert in Oudewater 4 uur geleden
V.l.n.r.: Veerle, Ton Bunnik (Stichting Vrienden SWOM), Emma en Frank van der Jagt (directeur-bestuurder SWOM).
Goededoelenmarkt 10 uur geleden
Ineke met haar prijs.
‘Heksenkind’ wint de vakjuryprijs ‘Het Hoogste Woord’ 13 uur geleden
Daphne van Kooten (rechts) in gesprek met clubgenoot Vita van Deuren (links) en Pauline Tas, de winnares van het brons (foto: Hanneke Mennens).
NK-zilver voor Van Kooten en Vos 21 jul, 18:00
Afbeelding
Voor elk wat wils 21 jul, 10:00
Ria achter de kassa.
Ria stopt na bijna vier decennia in de supermarkt 20 jul, 18:00
Afbeelding
Wandelschoenen aan voor zevende Knooppunt-vierdaagse 20 jul, 12:00
Bezoekers bij de bijenstal.
Open Imkerijdagen trekken bezoekers naar Linschoten 19 jul, 18:00