
SPV ‘81 wint een spannende wedstrijd
Door: Bram Kockelmann AlgemeenSV Gouda - SPV ‘81 1-3
Op het sportpark van Gouda stond zaterdagmiddag een duel op het programma dat voor beide ploegen van groot belang was. SPV ‘81, zevende in de ranglijst met acht punten, reisde af naar Gouda, dat op de elfde plek stond met vijf punten. Een overwinning voor Gouda zou betekenen dat ze op gelijke hoogte zouden komen met SPV. De vorm van beide ploegen was sterk te zien: SPV had sinds begin oktober niet meer verloren, terwijl Gouda juist al weken wachtte op een overwinning. Voor beide teams was dit een kans om vertrouwen op te bouwen bij de supporters en momentum te winnen.
Goed van start
Vanaf het eerste fluitsignaal liet SPV zien dat het niet van plan was om af te wachten. Binnen enkele seconden zette de ploeg agressief druk, wat direct leidde tot een vrije trap voor Lex van Maurik. Die poging leverde niets op, maar het was een duidelijk signaal. Gouda reageerde snel. In de tweede minuut kreeg spits Farhan Tchadjobo een enorme kans. Hij kwam één-op-één met keeper Jeroen Both, maar zag zijn schot knap tegen de lat getikt worden. Die gemiste kans bleek duur, want amper een minuut later sloeg de ploeg in het groen toe. Na een snelle omschakeling legde Sander Koolwijk de bal perfect klaar voor Rens Wiltenburg, die koel afrondde: 0-1. Gouda probeerde daarna het initiatief te nemen en speelde agressiever, maar SPV stond verdedigend sterk. Een vrije trap, genomen door Jef Sibbald van Gouda in de twaalfde minuut kwam niet aan, en beide ploegen bleven slordig in balbezit. Het spel ging veel over de flanken, maar echte dreiging bleef uit. In de 17e minuut zette Gouda opnieuw druk op de voorhoede van SPV, maar zonder resultaat. SPV bleef gevaarlijk in de omschakeling. Een aanval van SPV werd in de 20e minuut gestopt door de Gouda-verdediging, waarna een corner voor SPV niets opleverde. Gouda probeerde te counteren, maar Jorn Houdijk van SPV onderschepte slim. Niet veel later, in de 22e minuut, volgde de tweede klap voor Gouda. Aanvoerder Lex van Maurik van SPV haalde van afstand uit en schoot schitterend binnen. Het stond 0-2 en SPV had duidelijk de overhand. Het thuispubliek liet zich horen toen een vermeende handsbal niet werd bestraft door de scheidsrechter, maar Gouda kon het tij niet keren. Kansjes kwamen nog wel; een schot van Nijs van Overhangen naast na een half uur in reguliere speeltijd, een vrije trap van Jef Sibbald die niet aankwam en een gemiste kopbal van Nijs van Overhangen na een vrije trap. SPV bleef echter gevaarlijk en had meer mogelijkheden om uit te breken. Vlak voor rust werd een kans van SPV’s Stijn Achterberg nog onderschept. De eerste helft eindigde met een duidelijke voorsprong voor de bezoekers: 0-2.
Stoommachine
Na de pauze leek Gouda met hernieuwde energie uit de kleedkamer te komen. Het spel kreeg meer ritme en Gouda zette druk. SPV had moeite om in de eerste tien minuten van de tweede helft kansen te creëren. Toch bleef het spannend. In de 51e minuut gaf SPV’s Stijn Achterberg een voorzet op Rens Wiltenburg, die net naast schoot. Gouda bleef aandringen en kreeg loon naar werken in de 58e minuut. Uit een corner belandde de bal voor de voeten van Erwin van der Wal, die laag uithaalde en via de benen van een verdediger de aansluitingstreffer maakte: 1-2. Het publiek ging erachter staan en Gouda rook bloed. Nog geen minuut later nam Van der Wal wederom een schot, maar dat ging net over. SPV wankelde even, maar herpakte zich rond het uur en kwam weer dichter bij het doel van Gouda. Toch bleef het rommelig. Ken Wiltenburg van SPV nam een bal slecht aan en verspeelde een schotkans. Het publiek probeerde SPV uit balans te brengen, maar de bezoekers hielden stand. Gouda kreeg nog een enorme kans in de 65e minuut; een vrije trap op een gevaarlijke positie werd van de lijn gehaald door SPV’s Martijn de Heer. Daarna volgden een voorzet van Tom van Dam en een grote kans in de 70e minuut, maar steeds stond keeper Jeroen Both op de juiste plek.
De scheidsrechter bleef scherp en liet zich niet beïnvloeden door het publiek. In de 77e minuut pakte Jeroen Both een bal van Gouda’s Mamush Verkerke, die anders een open doelkans had gehad. SPV probeerde via Robbin de Lange nog een loopactie, maar schoot recht op keeper Wouter Guikema. Gouda bleef gevaarlijk, maar kreeg in de 83e minuut een domper; Michel Bloemen kreeg geel voor een zware overtreding. Toen de klok richting 90 minuten ging, leek een gelijkspel mogelijk. Gouda zette alles op alles, maar in blessuretijd sloeg SPV definitief toe. Stijn Achterberg ontsnapte aan de laatste man, bleef koel in de één-op-één-situatie en schoof de bal in de rechterhoek: 1-3. Daarmee was het duel beslist.
Aankomende wedstrijden
Met deze overwinning blijft SPV stevig op de zevende plek, terwijl Gouda wegzakt naar plaats twaalf. Volgende week wacht SPV een duel tegen nummer tien Sportief.















