
Voetbalverslagen + voetbalprogramma
Door: Gerard van Hooff AlgemeenBijltje erbij neer
VV Haastrecht - Lopik 1-1 (gestaakt)
Omdat de assistent-scheidsrechter er het bijltje bij neer gooide, kwam de wedstrijd van vv Haastrecht tegen Lopik aan een vroegtijdig einde. Oftewel, de wedstrijd werd gestaakt door de scheidsrechter.
De stand op dat moment was 1-1 doordat de bezoekers door een doelpunt van Gerben Renes langszij kwamen. Reden voor de assistent-scheidsrechter om zijn vlag de vlag te laten en naar de grond te gooien. Er was op dat moment nog een kwartier te spelen. De vraag bleef of de assistent de vlag in de richting van de leidsman had gesmeten of achteloos op de grond had laten vallen. De meningen hieromtrent liepen uiteen en waarschijnlijk zullen door de Lopikers geschoten beelden uitkomst kunnen bieden.
In de eerste helft was de thuisclub aan de leiding gekomen door een doelpunt van Sem de Bruijn en een niet voor de thuisclub onderdoend Lopik wist een kwartier voor tijd de gelijkmaker te produceren door genoemde Renes.
Tweemaal Achterberg
SPV’81 - Gouderak 3-1
De Polsbroekers deden goede zaken tegen Gouderak. Binnen een klein kwartier namen zij door doelpunten van Stijn Achterberg en Boaz Verstoep een 2-0 voorsprong. De bezoekers herpakten zich na deze opgelopen schade, maar vonden vele malen doelman Jeroen Both op hun weg. Die weigerde aan hun scoringsdrift toe te geven. Zonder echt goed te voetballen wist de thuisclub op die manier zonder tegendoelpunten de rust te halen.
Na de hervatting gingen de mannen uit Gouderak vol op het orgel en dat was nodig ook, want kort na de pauze had Stijn Achterberg voor de tweede maal het doel weten te vinden en de stand op 3-0 gebracht. De bezoekers faalden ook in het tweede bedrijf in de afwerking van de scoringsmogelijkheden. Alleen Youri Kool slaagde er in de eer te redden. Hij benutte een toegekende strafschop; 3-1.
Rust roest
Woubrugge-WDS 1-0
Na een week rust mocht WDS weer aan de bak. Deze keer uit bij Woubrugge. Door de weersomstandigheden werd er uitgeweken naar het kunstgras en er stond een stevige wind over het veld. De eerste helft kenmerkte zich door onrustig en matig voetbal van beide kanten. Echt grote kansen bleven uit. Woubrugge probeerde het vooral met enkele afstandsschoten, terwijl WDS dacht op 0-1 te komen. De treffer werd echter afgekeurd wegens buitenspel, waardoor de ruststand 0-0 bleef.
Na de pauze kwam WDS wat beter in het spel en had meer controle over de wedstrijd. Echte kansen leverde het niet op. Het bleef rommelig en alles wees op een doelpuntloos gelijkspel. Toch liep het anders. In de 85e minuut kwam Woubrugge uit het niets op 1-0. De aangever stond ruim buitenspel - zo’n anderhalve meter-, maar ondanks het vlagsignaal liet de scheidsrechter doorspelen. Woubrugge profiteerde en besliste daarmee de wedstrijd. Een onnodige nederlaag voor WDS, dat verdedigend prima stond maar aanvallend te weinig wist te creëren.
Voetbalprogramma
Zaterdag 1 november
2e klasse B
14:30 - Montfoort SV ‘19 - Donk
14:30 - SV Nieuw Utrecht - FC Oudewater
4e klasse D
15:00 - Schoonhoven - VV Haastrecht
4e klasse B
14:30 - Siveo ‘60 - VV Linschoten
14:30 - WDS - Nicolaas Boys
5e klasse B
14:30 - Rijnstreek - SPV ’81
VROUWEN
3e klasse 3
15:15 - VV Haastrecht - Nieuwerkerk
3e klasse 4
14:30 - De Meern - Montfoort SV ‘19















