
Carola de Ree draagt kapsalon over na 35 jaar
Door: Mireille van der Ham Algemeen‘Dankbaar voor een prachtige tijd in Haastrecht’
Na ruim 35 jaar eigenaarschap van Carola’s Haarmode heeft Carola de Ree (63) op vrijdag 1 augustus afscheid genomen van haar kapsalon in Haastrecht. Daarmee komt er een einde aan een indrukwekkende periode binnen haar 47-jarige carrière als kapster.
Thuishaven
Carola begon haar salon aan de Hoogstraat, waar zij zeven jaar gevestigd was. In 1998 verhuisde zij naar de Kleine Haven, waar haar kapsalon uitgroeide tot een vertrouwd gezicht in het hart van het winkelgebied. Hoewel Carola zelf in Gouda woont en daarvoor in Waddinxveen, voelde Haastrecht al snel als haar thuishaven. “Ik had nog nooit van Haastrecht gehoord, maar ik heb hier een band opgebouwd met mijn klanten en ben er al die jaren met veel plezier naartoe gefietst.”
Erkend leerbedrijf
Naast haar werk in de salon was Carola vijf jaar voorzitter van de Ondernemersvereniging Haastrecht (OVH) en organiseerde zij samen met collega Ton Verkaik tien jaar lang de Prominentenparade. Ook was haar salon dertig jaar lang een erkend leerbedrijf op hoog niveau, waar zij vele kapsters opleidde. “Alle dames hebben lange tijd bij me gewerkt, tussen de acht en vijftien jaar. Sommigen zijn later iets heel anders gaan doen, zoals in de zorg. Inmiddels werkt zelfs een tweede generatie in de salon, dat is toch bijzonder?”
De band met haar klanten was hecht. Carola bezocht hen zelfs thuis of in het ziekenhuis wanneer zij niet in staat waren om naar de salon te komen. “Dat persoonlijke contact is altijd belangrijk voor me geweest.”
Juulz Hairstyle
Afgelopen januari besloot Carola haar salon te koop te zetten. De reactie kwam sneller dan verwacht: Sabrina Okkersen (43) uit Boskoop, al eigenaar van een kapsalon in Woerden, zag in de overname een mooie nieuwe uitdaging. “Ik merkte al snel dat ik in een gespreid bedje terechtkwam: een goedlopende salon, een fijn team en een vaste klantenkring. Het zou zonde zijn als zo’n mooie zaak verloren zou gaan.”
De overdracht vond plaats op maandag 4 augustus, en vanaf dinsdag 5 augustus is Sabrina gestart onder de nieuwe naam Juulz Hairstyle. Het team blijft ongewijzigd, waardoor de vertrouwde sfeer behouden blijft.
Feestelijk uitgezwaaid
Carola kijkt met warme gevoelens terug op haar tijd in Haastrecht. “Dankzij mijn meiden heb ik 15 jaar lang mijn passie kunnen combineren met mijn andere grote liefde: skiën. Als ski-gids en skileraar organiseer ik skisafari’s en was ik jaarlijks vier maanden afwezig. De dames hebben dat altijd fantastisch opgevangen.”
Op haar laatste werkdag werd Carola feestelijk uitgezwaaid. De meiden versierden de salon, maakten een persoonlijk filmpje en een spandoek. De OVH kwam haar bedanken voor haar inzet en symbolisch werd het logo van de salon verwijderd. “Mijn laatste klant was toevallig ook mijn allereerste klant, 35 jaar geleden. Dat maakte het extra bijzonder.”
Dankbaar
Op vrijdagavond was er een samenzijn met personeel en vrienden en op zaterdag volgde een receptie voor klanten. “Er kwamen zo’n 150 mensen. Ik ben ontzettend verwend met cadeaus en toespraken. Het was ook emotioneel, ik heb klanten van verschillende leeftijden huilend in mijn armen gehad.”
Via deze weg wil Carola iedereen bedanken: klanten, collega’s en iedereen die betrokken was. “Ik ben heel dankbaar voor de mooie tijd. Ik ga het zeker missen, maar het is goed zo. Tijd om te genieten en leuke dingen te gaan doen. Ik hoop dat Sabrina het op dezelfde voet voortzet. Ik gun haar hetzelfde als wat ik 35 jaar heb mogen ontvangen.”
















