
Concert door Duo ‘Toetsen en Fluiten’
AlgemeenZaterdag 23 augustus om 15.00 uur vindt in de Grote Kerk van Oudewater een bijzonder klassiek concert plaats, verzorgd door het duo ‘Toetsen en Fluiten’, bestaande uit Katja Pitelina (dwarsfluit) en Anna Karpenko (piano). Het programma biedt een boeiende muzikale reis van Franse elegantie tot Russische dramatiek, uitgevoerd door twee gepassioneerde musici.
Het concert opent met de ‘Suite voor fluit en piano, op. 34’ van de Franse componist Charles-Marie Widor (1844-1937). Deze vierdelige suite bestaat uit een statig Moderato, een levendig Scherzo, een dromerige Romance en een energieke Finale, waarin de lyrische klank van de fluit prachtig samengaat met de rijke pianobegeleiding, die prachtig zal klinken op de historische Bechstein vleugel.
Vervolgens klinkt muziek van de Russische componist Georgi Sviridov (1915-1998). Uit zijn orkestwerk ‘Sneeuwstorm’, geïnspireerd op het gelijknamige verhaal van Aleksandr Poesjkin, worden drie delen uitgevoerd in een bewerking voor vierhandig piano door K. Titarenko: de opzwepende Trojka (een rit in een driespan), een melancholische wals en een krachtige mars.
Tot slot speelt het duo een indrukwekkende uitvoering van Sviridovs beroemde werk ‘Time Forward’, dat symbool staat voor vooruitgang en energie. Deze virtuoze bewerking voor vierhandig piano is van de hand van Boris Berezovsky en Nikolai Kotuntsov.
Dit concert belooft een middag vol expressieve klanken, meeslepende ritmes en muzikale verhalen die het publiek zullen raken. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. Wel kunt u na afloop een vrijwillige bijdrage doen.







