
Zaterdagmiddagconcert met violist Jan Pieter van Koolwijk
AlgemeenAnfisa Kalinina zou op 19 juli een vioolconcert verzorgen in de Grote Kerk van Oudewater. Door verdrietige familieomstandigheden kon dat niet doorgaan. Zij heeft Jan Pieter van Koolwijk bereid gevonden deze middag het concert te verzorgen! Jan Pieter is concertmeester bij zijn eigen orkest, Accademia Amsterdam.
Hij bespeelt een T. Gagliano uit 1781 en studeerde viool aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag bij Vera Beths; bij Lucy van Dael studeerde hij barokviool.
Jan Pieter van Koolwijk speelde tijdelijk in een balletorkest, speelde bij verscheidene barokorkesten in heel Europa, bij de tutti, maar ook als concertmeester, onder andere bij Le Capriccio Français en bij het Nederlandse barokorkest Florilegium Musicum. Deze middag kunt u luisteren naar de Passacaglia van H.I.F. von Biber en Fantasia’s van G. Ph. Telemann voor viool solo.
Het concert begint om 15.00 uur, toegang is vrij en zoals altijd worden giften weer zeer gewaardeerd. Loop gewoon eens binnen en geniet!







