
Waterballet
Door: Wim Klever AlgemeenDe brandweer van Oudewater heeft zich op de tot nu toe heetste dag van dit jaar van haar koele kant laten zien. De Oudewaterse kinderen hadden verkoeling nodig. Met een temperatuur van 35 graden op 1 juli, heeft de brandweer ‘s middags bij de Immanuelschool in Oudewater een waterballet verzorgd.
Het was een spontane gedachte bij de leerkrachten, en een ouder gaf aan het wel te regelen. En dat lukte! De brandweer, vrijwilligers natuurlijk, kwamen een uur lang water uit de sloot pompen en creëerde een grote fontein op het schoolplein. Dit tot grote vreugde van de kinderen, de lach op hun gezichten was niet weg te spoelen! De verschillende groepen kwamen beurtelings op het water af. Directeur Babette de Vries was hier heel blij mee, het was nogal warm in de school. Zowel in haar kantoor als in de klassen liep de temperatuur op tot tegen de dertig graden. Het blijkt dat het gebouw niet voorzien is van airco. Babette vertelde dat in haar vorige werkkring in Gouda het organiseren van een dergelijk waterballet nooit gelukt is.
Daar bleef het niet bij, ‘s avonds rukte de brandweer nog een keer uit om op het grasveld bij de scoutinggebouwen wederom een waterballet te verzorgen voor alle kinderen in Oudewater. Nog een groter spektakel! Kinderen genoten volop, en sprongen af en toe zelfs in de naastgelegen vijver. De vele toekijkende ouders hadden ook plezier, sommigen waren ook drijfnat door het begeleiden van de kleintjes, het waren stevige waterstralen. Het grasveld was vermoedelijk ook wel blij met al het water. Kortom, een groot feest voor iedereen! Fijn dat vrijwilligers dit waarmaken in Oudewater!









