Rob werkte ruim dertig jaar samen met zijn vader in de zaak.
Rob werkte ruim dertig jaar samen met zijn vader in de zaak. Foto: Meike de Goeij

Rob Jongerius stopt met ijssalon Roberto

Door: Meike de Goeij Algemeen

Na tientallen jaren ijsjes te hebben geschept neemt Rob Jongerius afscheid van zijn geliefde ijssalon Roberto. De 64-jarige ondernemer, die al decennialang een bekend gezicht is in Oudewater, draagt zijn zaak over aan twee jonge ondernemers uit Groningen: Jory de Groot en Jorn Broesder.

Roberto begon zijn verhaal in 1953, toen Rob zijn vader met een ponywagen melk verkocht aan inwoners uit Oudewater. In 1967 opende de eerste vaste locatie, waar Rob, samen met zijn broer en zus, vanaf jonge leeftijd zijn moeder hielp. “Mijn vader had een schuifraampje laten maken, een vrieskist geplaatst en daar een kassa bij gezet. Zo begon het. We verkochten toen twintig soorten waterijsjes”, vertelt hij trots.

In de jaren die volgden groeide Roberto uit tot een bekende naam in de regio. Rob werkte ruim dertig jaar samen met zijn vader in de zaak en heeft mooie herinneringen aan die tijd. “We hebben veel meegemaakt, van kapotte softijsmachines tot het vieren van ons 50-jarig bestaan.” Nu laat hij de zaak met trots en een warm hart achter.

Mooie herinneringen

Rob kijkt met veel plezier terug op zijn tijd in de ijssalon. “Ik heb zoveel meegemaakt. De kinderen die hier vroeger kwamen, komen nu ook langs met hun eigen kinderen. Soms zelfs met hun kleinkinderen. Het is geweldig om al die generaties te zien.”

Hij vertelt ook over de gezellige drukte tijdens Koninginnedag. “Die dag was altijd een gekkenhuis. Mensen stonden in een lange rij voor een ijsje. Het was hard werken, maar ook heel leuk. De sfeer was altijd zo goed.” Ook heeft Rob de afgelopen jaren vrolijk en met veel plezier ijsjes geschept (in thema) tijdens de griezelnacht, het heksenfestijn, de wandel4daagse en het wijnfestijn.

Overwogen afscheid

Toch heeft Rob de afgelopen drie jaar langzaam toegewerkt naar zijn afscheid. “Het is zwaar werk, vooral in de zomer. Lange dagen, veel staan en lopen… Mijn knieën kunnen dat niet meer aan”, legt hij uit. “Er is een tijd van komen en een tijd van gaan, en die tijd is nu voor mij aangebroken.” Rob blijft aan het begin van komend seizoen nog betrokken bij de ijssalon om hulp te bieden en de nieuwe eigenaren te begeleiden. “Waar ze me nodig hebben, ben ik erbij. Maar uiteindelijk nemen zij het over”, vertelt hij.

Op de vraag wat hij gaat doen nu hij stopt, verschijnt er een twinkeling in Rob zijn ogen. “Ik heb eindelijk tijd voor de liefde”, grapt hij. “Misschien ga ik meedoen aan Lang Leve de Liefde! En wie weet… misschien word ik wel voorzitter van FC Utrecht”, zegt hij lachend. “Waarschijnlijk blijf ik gewoon lekker genieten van de wedstrijden, met hopelijk FC Utrecht in de Champions League.” Veel mensen vroegen zich af wat er met hun ijsbonnen gebeurt. Rob stelt hen gerust: “Alle ijsbonnen blijven gewoon geldig. U hoeft zich dus geen zorgen te maken om uw verloren centjes”, voegt hij met een brede lach toe.

Rob Jongerius.
Rob tijdens een wedstrijd van FC Utrecht samen met zijn broer Pieter.
Rob schept ijsjes tijdens de griezelnacht.
Rob deelt ijsjes uit met de ijskar op het schoolplein van de Jozefschool.
Schip dat lijnzaad lost bij de koekenfabriek (ets door Fried van Hoof)
Wachten op de brugwachter 1 uur geleden
Feestelijke opening maandagavondserie met improvisatieconcert op twee orgels.
Feestelijke opening maandagavondserie met improvisatieconcert op twee orgels 7 uur geleden
Afbeelding
Samenwerking gisteren
Afbeelding
Lijst van gevonden en vermiste dieren 12 jul, 12:00
Alex Prins
Alex Prins wandelt voor een hulphond 11 jul, 18:00
Riet tegen Joop:
65 jaar samen: Joop en Riet Priem lachen nog iedere dag met elkaar 11 jul, 15:00
Tuindienst Protestantse gemeente
Tuindienst Protestantse gemeente 11 jul, 13:00
Tirza
Tirza gaat fulltime ondernemen! 11 jul, 11:00