
Hoera! Het dak kan eraf
Door: Lyanne de Laat AlgemeenHet bestuur van het Gemaal De Hooge Boezem achter Haastrecht maakt aan vrienden, vrijwilligers en sympathisanten bekend dat eind januari 2025 wordt gestart met de restauratie van het dak en verduurzaming van het monumentale pand uit 1872. De financiering hiervoor is rond. Een onderdeel daarin is de sympathieke actie om voor 5 euro een dakpan te adopteren. Die leverde tot nu toe € 8.237 op. Uitgaande van gemiddeld 2 - 3 dakpannen, hebben zo’n 600 - 800 personen hieraan bijgedragen. Het bestuur voelt zich zeer gedragen door deze achterban.
Dit jaar is de subsidieaanvraag bij de provincie Zuid-Holland gehonoreerd. Ook zijn een aantal mooie giften ontvangen van fondsen en instellingen. Toch was het tot voor enkele maanden geleden nog onduidelijk of begin 2025 het dak van het Gemaal eraf zou kunnen. Het resterende begrotingstekort werd echter in zes weken tijd opgelost omdat een aantal vrijwilligers, vrienden maar ook sympathisanten bereid bleken een lening van € 1.000 of een veelvoud daarvan met het Stichtingsbestuur af te sluiten.
Van start
Kortom, eind januari start firma Versluis en Spelt uit Polsbroek met de renovatie. Naar verwachting zal die in april 2025 gereedkomen. Eind dit jaar zal worden besloten wanneer het Gemaal in het nieuwe jaar weer open zal gaan. De betrokkenen doen er overigens alles aan om de renovatie zo kort mogelijk na de gebruikelijke openingsdatum af te ronden. Graag wil het bestuur en het vrijwilligersteam bezoekers zo snel als mogelijk weer ontvangen in het dan toekomstbestendige monument aan Hoogstraat 31.








