
Sjoud presenteert komedie ‘Over de schutting’
AlgemeenOver de schutting is niet zomaar een komedie, maar een waarvan de uitgever vertelt dat het een ‘heerlijk ironische komedie is, met humor, spanning en vileine dialogen’. Sjoud KPJ Oudewater verwacht dan ook, gezien de voorgaande successen, dat bij beide voorstellingen de Klepper bomvol zal zitten en wel op vrijdag 1 en zaterdag 2 april. Kaartjes kopen is alleen mogelijk aan de deur; dus wees op tijd.
Ellen van der Klis en Marja Verkerk vertellen dat beiden ooit zijn begonnen in het team van Treatief, maar al jaren ook op de achtergrond meewerkten bij Sjoud met Jan Hoogenboom en later Marianne Boere. Toen Sjoud KPJ een nieuwe regisseur nodig had, werden zij door de spelers gevraagd om de regie op zich te nemen. Ellen en Marja vertellen: “We doen dit nu voor de derde keer en het is zó leuk met deze jongelui. Met dit stuk zijn we vorig jaar oktober al begonnen. Wij zijn, toen dat moest, gestopt met regisseren, maar de spelers zijn gewoon zelfstandig doorgegaan met zich de teksten eigen te maken. Dus toen we weer bij elkaar mochten komen waren ze al een heel eind.” En als je even later een repetitie bijwoont, klinkt alles inderdaad zonder meer … bijzonder veelbelovend.
Sjoud KPJ is een jongerenvereniging die, wat betreft het toneel, oefenen op de zolder van de Klepper.
Ellen: “De groep blijft jong, want ze mogen lid zijn van 16 tot 30 jaar. Bij de spelers zitten er dus altijd bij die wat meer ervaren zijn - dit jaar zijn er zelfs twee spelers die voor het laatst mee mogen doen - en er is ook altijd nieuwe aanwas, zoals Martijn, Laura en Jeffrey. Het is heel leuk om te doen, zeker ook omdat het zo’n vrolijke club jongeren is.”
Nieuw decor en dna
Het decor bij deze uitvoering is helemaal vernieuwd. In dit verhaal is het een bos, want de komedie speelt zich af in een tuin; eigenlijk in twee tuinen met daartussen een schutting zodat de bewoners van de ene tuin wel eens iets meekrijgen uit de andere tuin, waarin Arnoud Hensen woont. Over het verhaal valt ook nog het volgende te lezen: ‘een goede opbouw die naar een climax toewerkt. De spanning is, vooral in de laatste scenes, goed voelbaar.’ Het publiek hoort dat die zeer welgestelde Arnoud zich heeft ingeschreven bij de landelijke DNA Databank, omdat hij nieuwsgierig is naar zijn eigen vlees en bloed, want … hij was in zijn jongere jaren een zaaddonor. Wanneer een van zijn nieuwe buurkinderen hier bij toeval lucht van krijgt, wordt de kijker meegenomen in een maalstroom van gebeurtenissen. Degenen die gaan kijken zijn gewaarschuwd.
Aad Kuiper







