Peter Versloot en Herman van Wiggen onthullen het informatiebord bij de stadsmuur.
Peter Versloot en Herman van Wiggen onthullen het informatiebord bij de stadsmuur. Sjoukje Dijkstra

Feestelijke afsluiting ‘Herstel stadsmuur Montfoort’

Door: Sjoukje Dijkstra Algemeen

Afgelopen vrijdag onthulde wethouder Herman van Wiggen samen met Peter Versloot van Stichting Behoud Monumenten een informatiebord bij de oude stadsmuur. De onthulling van het bord markeert de officiële afronding van het project ‘Herstel stadsmuur Montfoort’.

Dankzij de samenwerking tussen gemeente Montfoort, Stichting Behoud Monumenten in Montfoort en Linschoten en de eigenaren van de stadsmuur is de beeldbepalende historische muur behouden gebleven. Arie Breedveld een van de eigenaren die zelf het heft in eigen hand nam om het gedeelte muur bij zijn huis te restaureren, vertelt blij te zijn met de restauratie. “Het is nu weer veilig en de muur blijft behouden.”

Desondanks begrijpt hij ook dat er commentaar was toen de restauratie nog in volle gang was: “Mensen vonden dat het een lappendeken werd, omdat de molenaar die het op poten zette, overal witte voegen heeft gezet. Nu is het alweer een beetje bijgetrokken, maar mooi is anders.” De geboren en getogen Montfoortenaar is trots op zijn deel van de stadsmuur met poortje. Zo trots dat hij een zeildoek heeft besteld met foto van het beroemde poortje, om dat tegen de muur van zijn schuur te spannen. “Zo ontstaat er een mooi doorkijkje.”

Arie woont er al 30 jaar, en heeft vanmiddag speciaal vrij genomen om hierbij aanwezig te zijn. “Jammer dat er geen buren zijn”, vindt hij. Op het onthulde bord bij het poortje staat een stukje geschiedenis over Montfoort, de stadsmuur en de namen van bedrijven en organisaties die de financiering van de muur mogelijk maakten.

Na de onthulling sprak Herman van Wiggen nog een speciaal dankwoord uit, waarna getoast werd op het resultaat. Waarbij de hoop werd uitgesproken dat de stadsmuur nog heel lang behouden zal blijven.

Sjoukje Dijkstra

Sandra Wöhne de Graaf ontving in Natuurlijk de Loete een bos bloemen en een zwemabonnement omdat zij de 75.000e bezoeker was.
Prachtig zwemseizoen voor Vlister Openlucht Baden 12 uur geleden
Anja en Ineke staan te popelen: "Het wordt zo leuk!"
Kledingbeurs viert halve eeuw tweedehands 14 uur geleden
Afbeelding
Vitaliteitsmarkt blaakt van ambitie 17 uur geleden
Afbeelding
Magisch Fleetwood Mac-eerbetoon zet Montfoort op z’n kop 18 uur geleden
Afbeelding
Kunst en kerk 20 uur geleden
Restaurant Over de Brug deed goede zaken met hun heerlijke broodjes kipshoarma met ijsbergsla en knoflooksaus.
Proeverij Haastrecht weer een groot succes 22 uur geleden
Portret Martine Hokken
CDA heeft een nieuwe fractievoorzitter 23 uur geleden
Peter van Vliet opent zijn eigen fotostudio op zaterdag 19 september.
Peter’s Portretten: niet zomaar een studio 16 sep, 20:00