Waterlinieommetje
Waterlinieommetje Lyanne de Laat

Waterlinie in boekvorm

Door: Lyanne de Laat Algemeen

De Oude Hollandse Waterlinie heeft geschiedenis geschreven. Doordat de Nederlanders van toen in 1672 het rampjaar overleefde, maar ook onlangs. Er is namelijk een boek met 250 korte verhalen over de geschiedenis van deze militaire verdedigingslinie verschenen en een historische stripboek, Het Waterwapen. Deze boeken zijn te bestellen via de plaatselijke boekhandel en www.oudehollandsewaterlinie.nl.

Ga je er liever op uit: er is een fietstocht van deze linie die gaat van Muiden tot Gorinchem, er zijn vaartochten en ook waterlinieommetjes. Ook in de IJsselstreek. Je vindt deze korte wandelroutes in Oudewater, Montfoort, IJsselstein, maar ook in Woerden en Schoonhoven. Je wandelt dan langs locaties waar de spannende historie van deze linie nog op vele plekken zichtbaar is. In Vestingsteden van Goud zijn deze ommetjes gebundeld. Hierin is trouwens ook het waterliniepad Muiden-Gorinchem voor lange afstandswandelaars opgenomen.

Lyanne de Laat

Afbeelding
Afbeelding
Wat als je kind uit het systeem valt? 7 uur geleden
Afbeelding
De romantiek van zomerse nachten 23 uur geleden
Jeannette in haar atelier.
Wie oh die... Jeannette Huizenga 1 aug, 12:00
Afbeelding
Nederlands records op Jeugd HK 31 jul, 18:00
Afbeelding
Duo Bianca en Kate in de Grote Kerk Oudewater 31 jul, 15:00
V.l.n.r.: Erwin Breure, Wilco van Dijk, Arie Belo, Gerwin van der Vaart en de vrijwilligers Nel, Kerry, Nelleke en Nico.
Waterpomp voor de pluktuin 31 jul, 10:00
De tuin van Marius ligt er net zo strak bij als het sportpark.
Afscheid van BESMO-voorzitter Marius Rutges 30 jul, 16:00
Afbeelding
Truckrun Groene Hart 2026 nu al een succes 30 jul, 11:00