Quilten Visser ontwijkt handig een tackel van Oemoemenoe.
Quilten Visser ontwijkt handig een tackel van Oemoemenoe. Foto: PR

RFC Gouda wint overtuigend van Middelburgse Oemoemenoe

Door: Gerard van Hooff Algemeen

De rugbyers van RFC Gouda hebben zelfvertrouwen getankt in de eindfase van de competitie door Oemoemenoe uit Middelburg met 64-14 weer huiswaarts te sturen.

De overwinning was volkomen verdiend, al kwam Gouda nog wat stroef uit de startblokken. Het compacte voorwaartse spel dat de gasten speelden levert het hele seizoen al problemen op voor de Goudse defensie en zorgde ook ditmaal voor de nodige dreiging. Gelukkig was juist in deze fase Oemoemenoe zo vriendelijk om de bal regelmatig in te leveren en daar wisten de rappe Goudse backs wel raad mee. Een penalty kick, benut door Nander de Bruin en razendsnelle uitbraken van Ties Witzier brachten al na 10 minuten een 17-0 voorsprong.

Achteroverleunen was er niet bij, want Oemoemenoe liet snel daarna zien dat het ook meedeed en brak door de Goudse verdediging (17-7). Een iets geruster score voor de pauze kwam tot stand door Wessel Luxen, die ook weer de bal mooi tussen de palen drukte (24-5).

Oemoemenoe gaf de strijd nog niet op en duwde na rust Gouda enige tijd op eigen helft terug. Maar de tackels aan Goudse kant werden steeds feller en effectiever en bij een uitbraak scoorde Ties Witzier. De Middelburgers leken met een try nog eenmaal terug te komen in de wedstrijd (31-14) maar de ban was toch echt gebroken. Oemoemenoe moest noodgedwongen meer ruimte weggeven aan de fittere Gouwenaars, die met regelmaat via Wessel Luxen, Daud IJsselstein, Nander de Bruin en Pieter van Woerden de bal over de trylijn brachten.

Met een ruime eindscore van 64-14 krijgt de Goudse moraal een flinke boost en heeft het nog alle kansen om directe degradatie te ontlopen. Volgende week speelt het daarvoor de laatste, belangrijke uitwedstrijd in de Trophy Poule tegen Waterland uit Purmerend.

Ties Witzier op weg naar één van zijn drie try's.
Afbeelding
Jober Thoen toernooi 7 minuten geleden
Wessel Kuik Europees Kampioen 2026 bij de Olympia Jollen
Wessel Kuik Europees Kampioen 2026 bij de Olympia Jollen 12 uur geleden
Een volle Plaats vierde volop feest.
Van regenbuien tot volle De Plaats: Montfoort viert Jaarmarktweekend 13 uur geleden
Afbeelding
Het was geweldig ‘Op de Camping’ bij de Heksenketel 14 uur geleden
V.l.n.r. Bas van den Brink, Laurens Nieuwenhuizen, Aiden van der Mark, Sem van Roest, Sjoerd Nieuwenhuizen en Rosalie van den Brink.
Sjoerd Nieuwenhuizen en Aiden van der Mark rijden zich in de kijker 15 uur geleden
Leden voelen zich hier echt thuis.
Schilderclub biedt onderdak 16 uur geleden
In Haastrecht kreeg de voormalig olympisch kampioen een stempel, om vervolgens weer verder te zwemmen richting Gouda.
Maarten van der Weijden zwemt door Vlist en Haastrecht 18 uur geleden
Trotse kinderen bij hun bouwsels.
Huttendorp weer een geslaagde week boordevol activiteiten 20 uur geleden