Van links van rechts: Arjan van Leeuwen, Daan Vreeswijk, Marcel Spruit,Harrie van Beek, Eric Meijer, Robert Overbeek, Arie Sluijs, Berthold van der Kuy,Jan Hendrikse, Theo van der Kroon en Nik Jongbloed.
Van links van rechts: Arjan van Leeuwen, Daan Vreeswijk, Marcel Spruit,Harrie van Beek, Eric Meijer, Robert Overbeek, Arie Sluijs, Berthold van der Kuy,Jan Hendrikse, Theo van der Kroon en Nik Jongbloed. Foto: STEPHAN TELLIER

Fietsfanaten genieten van georganiseerde fietsvakantie in de Dordogne

Algemeen

In het pittoreske landschap van de Dordogne vond onlangs een memorabele fietsvakantie plaats voor fervente wielerliefhebbers. Langs de groene vallei van Clermont de Beauregard, beleefden achttien deelnemers van alle leeftijden een onvergetelijke fietsvakantie, georganiseerd door de gepassioneerde eigenaren van vakantiehuis ‘Maison de la Couronne’, Theo & Hanneke van der Kroon en hun schoonzoon Bjorn Sluijs.

De geschiedenis van deze bijzondere vakantiebestemming gaat terug tot twintig jaar geleden, toen Theo van der Kroon zijn passie voor fietsen combineerde met zijn voorliefde voor de Dordogne. Hier, op een heuvel met een adembenemend uitzicht bouwde hij een vakantiehuis. Nu herbergt het meerdere appartementen, waar tussen de vier en twaalf personen kunnen verblijven, en biedt het een perfecte uitvalsbasis voor fietsavonturen.

Samen met zijn schoonzoon Bjorn Sluijs maakte Theo vele mooie ritten in de Franse regio, en werd het plan opgevat om een fietsreis te organiseren om deze mooie routes ook samen met andere fietsfanaten te beleven. Helaas moest dit plan eerst nog even uitgesteld worden vanwege de corona maar met de hulp van Theo’s vrouw Hanneke, kok Arno Stalenburg en fietsvriend Juriën van Duuren werd het langverwachte plan om een georganiseerde fietsreis te organiseren eindelijk werkelijkheid.

Van woensdag 24 tot zondag 28 april kwamen fietsliefhebbers van verschillende niveaus samen om de schoonheid van de regio te ervaren en te delen. De groep, bestaande uit vrienden en individuele deelnemers, genoot dagelijks van prachtige uitgestippelde fietsroutes variërend van 60 tot 130 kilometer, met de nodige hoogtemeters die het karakteristieke landschap van de Dordogne kenmerken. Door top kok Arno Stalenburg werden ze na elke rit culinair verwend, met onder andere een heerlijke lunch halverwege de route en dagelijkse diners die de normen van een sterrenrestaurant evenaarden. Aansluitend kon men onder het genot van een drankje bij het kampvuur de mooiste (fiets)verhalen met elkaar delen.

Fotograaf Stephan Tellier vergezelde de groep en legde de mooiste momenten vast, zowel op de fiets als daarbuiten. Tijdens een boeiende presentatie deelde hij zijn passie voor sportfotografie, waarmee hij een extra dimensie gaf aan de algehele ervaring.

Na vijf onvergetelijke dagen keerden de deelnemers, sommigen per vliegtuig en anderen per auto, vermoeid maar voldaan terug naar huis. Hun herinneringen aan de prachtige routes, de culinaire hoogstandjes en de gezelligheid van het gezelschap zullen hen nog lang bijblijven, als een blijvende herinnering aan deze unieke fietsvakantie in de Dordogne.

Afbeelding
Lijst van gevonden en vermiste dieren 19 minuten geleden
Afbeelding
Iedereen doet mee - voor een dementievriendelijker Oudewater 2 uur geleden
Foto: Hans Tibben.
Ilse Kok krijgt eervolle vermelding bij De Groene Camera 5 uur geleden
Afbeelding
Zwemseizoen Statenbad met veel belangstelling geopend 8 uur geleden
Foto's: Hanneke Stoof
Dodenherdenking Linschoten 21 uur geleden
Afbeelding
Tien jaar Hospice Oudewater 23 uur geleden
Afbeelding
De klas van ‘43 gisteren
Afbeelding
Voorjaarsconcert muziekvereniging Concordia 1 mei, 15:00