Afbeelding
Foto: pr

Winst voor Kijk Uit tegen Woerden 3

Door: Ben Overbeek Algemeen

Dinsdagavond 7 februari nam het zestal van de Oudewaterse schaakvereniging Kijk Uit het op tegen de buren Woerden 3. Omdat de griepgolf ook toesloeg bij het Oudewaterse team, was het nog even puzzelen qua bezetting. Uiteindelijk lukte het ook deze keer om de zes borden te bemensen.

Op bord 1 speelt Bas Jansen wederom een fraaie partij. Dit keer geen directe koningsaanval maar het verzamelen van pionnen. Uiteindelijk stond de teller op een voorsprong van drie pionnen. In het eindspel met beiden een toren en een loper zag de tegenstander geen kansen meer en gaf op.

Op bord 2 speelde Sjaak Oosterlaken een partij die alle kanten op kon gaan. In relatief grote tijdnood was de open stelling - met tal van tactische valkuilen - een genot voor de neutrale toeschouwer. Voor de spelers zal het wat hectischer zijn geweest. Uiteindelijk werd remise overeengekomen.

Piet Brouwer scoorde op bord 3 het tweede punt voor Oudewater. Na diverse afwikkelingen wist hij zijn pionnenmeerderheid koelbloedig naar voren te dirigeren. Toen een van de pionnen kon promoveren tot dame, gooide zijn tegenstander de handdoek in de ring.

Risicovol

Wim Knol speelde met zwart op bord 4 een fraaie, risicovolle partij. Na een op het oog winnende stelling sloeg zijn koningsaanval niet door. De Woerdense tegenstander wist hier goed gebruik van te maken waardoor de wedstrijdleiding een vol punt voor Woerden kon noteren.

Bij Janus Spoorenberg is het altijd de vraag wat voor opening er op het bord komt. Dit keer opende hij met het positioneren van zijn pion op veld b4. Over deze zogenaamde ‘Orang Oetan’-opening staat op internet geschreven dat de opening ‘niet populair is bij schaaktoppers‘. Toch wordt de opening af en toe gebruikt als verrassing om computervoorbereiding te omzeilen. Of het een verrassing was, weten we niet. Uiteindelijk werd remise overeengekomen.

Op bord 6 speelde invaller Yannick Six met zwart een aanvallende partij. Het resulteerde in een mooie stelling met diverse kansen die - zo op het eerste oog - niet direct winnend waren. Uiteindelijk werd hier ook remise overeengekomen. Al met al boekte Kijk Uit weer een 3.5 - 2.5 overwinning. Het Oudewaterse team staat er nog steeds goed voor in de competitie.

De winst is binnen
Uitslag Hoffman DME Techniek Bokaal 3 uur geleden
Nicole Simons, Guusje Roessink, Bas van Zuilen, badmeester, Fred van Schaik, PR van het zwembad, en Linda Mol. Nicole en Guusje zijn betrokken bij het Project vanuit de gemeente en Linda vanuit haar verbindende rol binnen het Touwteam.
De Verbinding nu ook in ‘t Statenbad 5 uur geleden
Elke maand komt er een familievoorstelling
Feestelijke première van Siem Subliem 8 uur geleden
Roekoe
Herman van Kats wint snelle vlucht vanuit Bordeaux 9 uur geleden
Afbeelding
Inloopmoment en Open Dag Next College 11 uur geleden
Een heus confettikanon zorgt in de binnenstad voor feestelijke plaatjes.
Succesvolle 49ste Avondvierdaagse in Montfoort 13 uur geleden
Flyers voor het Samen Sterk Huis uitdelen op marktdag door Ans, Clary, Marrie en Wil.
Samen Sterk Huis Oudewater opent binnenkort de deuren 14 uur geleden
Afbeelding
Montfoort SV ‘19 naar Finale 9 jun, 20:00