"Dat Caroline van der Plas de moeite nam om de prijs (die gewonnen werd door Anton Hogendoorn) uit te reiken was een grote eer."

Trekking loterij in Driebruggen door Caroline van der Plas

Door: Siem van der Burg Algemeen

Caroline van der Plas verzorgde op 8 juli de trekking van de loterij die uitgeschreven werd door de winkel ‘Broodje Kaas & Eieren’ in Driebruggen. “Dit is beslist geen campagne actie”, benadrukte ze. “Ver voor de val van het kabinet was de afspraak al gemaakt.” Eigenaar Laurens Treur, zijn vrouw Caroline en zoon Dico wisten haar te strikken voor de prijsuitreiking.

Best bijzonder voor een politica die een zeer volle agenda heeft. “Ik zei eigenlijk vrijwel meteen spontaan ja tegen de uitnodiging”, meldde ze. “Ik vind het juist leuk, op de dagen dat wij geen debatten hebben, om dit soort dingen te doen. De wat kleinere dingen, gewoon lekker op het platteland. Hier komt een hele goede combinatie samen, brood, kaas, eieren. Dus alles wat de boer voor ons maakt, dat wordt hier verkocht. Dat is natuurlijk de eerste reden om hier graag te zijn.” Daarnaast genoot ze van het Groene Hart op de weg naar Driebruggen en geeft ze graag aandacht aan kleine ondernemers.

De aandacht voor Caroline van der Plas was zo overweldigend, dat de reden dat de prijsuitreiking plaatsvond bijna verloren ging. De prijsvraag was uitgeschreven vanwege het vijfjarig bestaan van de winkel. Laurens Treur zegt: “We hebben een heel unieke winkel waarmee we bewijzen dat in elk dorp vanaf 1750 inwoners een winkel als die van ons winstgevend kan zijn en bestaansrecht heeft. We houden op deze manier het dorp leefbaar. We worden er niet rijk van maar kunnen er een goed inkomen uit halen.”

“Onze winkel is geen supermarkt, bewust niet! Alles wat in de naburige supermarkten verkocht wordt verkopen wij bewust niet. Onze winkel is gevuld met lokale topkwaliteit producten. Zuivel, van melk tot hang-op, wordt lokaal geproduceerd op de boerderij. Al het vlees is rechtstreeks afkomstig van de boerderij twee kilometer hier vandaan. Boerenkaas komt ook uit de omgeving en het brood komt van Meesterbakker Marius uit Woerden. We hebben de unieke combinatie van een speciaalzaak en een boerderijwinkel. Deze formule is volgens ons de oplossing voor heel veel dorpen op het platteland.”

De spaar-win-actie waarmee de klanten een vakantie naar Spanje konden winnen liep vijf kwartalen lang, omdat de winkel dit jaar vijf jaar bestaat. Dat Caroline van der Plas de moeite nam om de prijs (die gewonnen werd door Anton Hogendoorn) uit te reiken was een grote eer.”

Voorzitter Johan van der Wind knipt het lintje.
Polsstokclub Linschoten opent nieuw clubgebouw 1 uur geleden
Plein
Dodenherdenking in Linschoten 3 uur geleden
Koen en Luke zijn op hun plek in het honk.
Scouting Montfoort viert 80-jarig jubileum met expositie en groepsweekend 4 uur geleden
Veel belangstelling voor opening Huys & Cadeau
Veel belangstelling voor opening Huys & Cadeau 5 uur geleden
Dionne Verkleij (links)
Derde nationale titel op rij voor Daphne van Kooten 7 uur geleden
Erehaag en bloemetje voor kampioen Woudenberg.
Montfoort S.V.’19 behoudt zicht op nacompetitie 20 uur geleden
Groot feest
PV De Zwaluw Oudewater 105 jaar oud 22 uur geleden
Twee minuten stilte
Dodenherdenking in Oudewater gisteren